Geçen sene ilk defa üniversite mezunlarını birçok farklı spor dalındaki yarışlarla bir araya getiren MasterGames’e katılma fırsatı buldum. Marmara Üniversitesi kadın basketbol takım arkadaşlarımla ve diğer takımlarda yer alan oyuncu arkadaşlarımın bir çoğuyla biraraya geldim. Geçen sene geçirdiğimiz kefiyli maçların arkasından bu sene de takım arkadaşlarımla katılmaya karar verdik. İş hayatının yoğunluğu, farklı programlar nedeniyle tam bir takım çıkarmakta bazı maçlarda sıkıntı yaşasak da her takım birbirine oyuncu desteği vererek maçların oynanmasını sağladı. İşte bu sporcu olmanın, hele hele takım sporunun insana kazandırdıklarının en güzel örneklerinden biriydi. Parke üzerinde basketbol topuyla buluşmak beni her zaman heyecanlandırır ve keyif verir. Yaş ne olursa olsun sahada oynayabilmek de başka bir keyifti hele buna bir de 2. lik madalyası eklenince. Bu seneki maçlarda beni en çok mutlu eden olay, birlikte çalıştığım Levent-Okul Öncesi yerleşkemizin Beden Eğitimi Öğretmeni Pınar Karakuş’la aynı takımda oynamaktı. Pınar Öğretmenin Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Öğrenim Mezunlar Derneği Başkanı olarak organizasyona çok önemli desteği de oldu.

Önümüzdeki sene yapılacak olan MasterGames maçlarını heyecanla bekliyorum. Umuyorum sporla ilgilenen başka Açı’lı öğretmenler de bu tür turnuvalara katılır. Tabii ki mezunlarımızın sayısı arttıkça sporcu Açı öğrencilerimizi de bu tür turnuvalarda görebilmek de hayallerimden biri…

Meltem Ökten – Açı Okul Öncesi Koordinatörü

 

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Öğrenim Mezunlar Derneği olarak bu yıl ilk kez katıldığımız Master Games organizasyonu beni çok özlediğim sporculuk günlerime geri götürdü. Sporun birleştirici özelliği ile aynı üniversiteden 20 yıl arayla mezun olduğum, dönemlerinin en başarılı sporcuları olan okuldaşlarımla aynı takımda yer almak çok gurur vericiydi. 3 kategoride yarışmalara katıldım. Basketbol takımındaki sporculardan birisi de 5 yıldır beraber çalışmaktan çok mutlu olduğum, okulda da takım ruhu ile hareket ettiğimiz ve kendisinden çok şey öğrendiğim Açı Okul Öncesi Koordinatörü Meltem Ökten’di. Bu turnuvayı kendisiyle birlikte mücadele ettiğimiz Marmara Üniversitesi Kadınlar Basketbol takımı olarak 2., Kadın-erkek karma ekip Kürek takımı olarak 3. ve Kadınlar Futbol takımı olarak 1. tamamladığım için mutlu olmanın yanı sıra, yeni, çok değerli insanlar kazanmak ve güzel anılar biriktirmiş olmak her gün söylediğim “İyi ki sporcu olmuşum.” sözümün tekrar tekrar yapılan sağlaması gibiydi.

Pınar Karakuş – Açı Okul Öncesi Levent Beden Eğitimi Öğretmeni

Yorum yazabilirsiniz

E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.